AUTENTYCZNOŚĆ W BUDOWANIU MARKI OSOBISTEJ.

AUTENTYCZNOŚĆ W BUDOWANIU MARKI OSOBISTEJ JEST JEDNYM Z NAJWAŻNIEJSZYCH PUNKTÓW TEGO PROCESU. BUDOWANIE MARKI OSOBISTEJ WYMAGA CZASU I STRUKTURY, JEŚLI CHCESZ NAUCZĘ CIĘ JAK JĄ BUDOWAĆ W ZGODZIE ZE SOBĄ. PO CAŁYM PROCESIE POCZUJESZ SIĘ PIĘKNA I WOLNA JAK MOTYL, KTÓRY PRZESZEDŁ DŁUGĄ DROGĘ, ABY NIM SIĘ STAĆ. JEŚLI CZUJESZ, ŻE JEST W TOBIE GOTOWOŚĆ, KLIKNIJ TU.

CO TO ZNACZY BYĆ AUTENTYCZNYM?

Jako dzieci jesteśmy bardzo długo zależni od naszych opiekunów. Oni są dla dziecka najważniejsi, bo bez nich dziecko nie przeżyje. Dlatego też dziecko nie kwestionuje niczego co robią opiekunowie. Uczy się postrzegania świata poprzez pryzmat tego jak oni go widzą. To co dobre, a co złe nie jest obiektywne, to perspektywa opiekuna dziecka. Opiekunowie to nie tylko rodzice, ale również przedszkolanki, nauczyciele, dziadkowie i wszyscy, którzy są blisko i maja na nas wpływ.

W pewnym momencie dziecko zaczyna widzieć świat ich oczami i opisywać świat ich słowami. Ale czy jesteśmy wtedy autentyczni? Czy wchodząc w dorosłe życie jesteśmy autentyczni? Czy możemy powiedzieć, że jesteśmy sobą?

Po takim wstępie wiesz już, że nie. Jeśli chcesz zbudować swój autentyczny wizerunek, to czeka Cię sporo pracy. Będziesz musiał/a odpowiedzieć sobie na setki pytań, których może jeszcze nigdy w życiu sobie nie zadałaś/eś.

LĘK PRZED BYCIEM SOBĄ JEST W KAŻDYM Z NAS, BO NATURALNIE BOIMY SIĘ TEGO, CZEGO NIE ZNAMY.

Na tej samej zasadzie ludzie nie chcą wprowadzać zmian w życiu, bo automatycznie odrzucają to, czego nie znają. Jednak tak długo, jak nie mamy odwagi stanąć do bycia sobą, tak długo nie będziemy mogli budować swojego autentycznego wizerunku. Podziwiamy tych, którzy żyją w zgodzie ze sobą, zarabiają na swoich wrodzonych talentach. Zazdrościmy im wolności. Ale ta wolność jest dostępna dla każdego, jednak nie każdy ma ochotę na wysiłek, jaki towarzyszy zdobywaniu tej wolności. Jedni szukają wymówek, a drudzy podejmują decyzję o działaniu i robią to. Moi klienci należą zdecydowanie do tej drugiej grupy.

Stanąć do prawdy jest trudno, ale równie trudno jest żyć w niewiedzy lub kłamstwie. Tylko niektórzy tak przyzwyczaili się do tego dyskomfortu, że przestali go odczuwać. Ja osobiście uważam, że nie ma kryzysu wieku średniego, według mnie to przebudzenie i Ci którzy mają odwagę podążać za tym co czują, zyskują nowe, bardziej komfortowe życie. Oczywiście ono zazwyczaj nie będzie spełniało oczekiwań najbliższego otoczenia, bo o ile Ty przygotowywałaś/eś się do tej zmiany długo, to dla Twojego otoczenie jest ona czymś nowym. Jak już wcześniej ustaliliśmy, człowiek nie lubi zmiany.

NIE MUSISZ BYĆ IDEALNA/NY, NAJWAŻNIEJSZE JEST BYĆ AUTENTYCZNYM!

Jak znaleźć drogę do siebie? Już na niej jesteś, ale pamiętaj – nic w Twoim życiu się nie zmieni, jeśli Ty się nie zmienisz. Dlatego znajdź sobie psychologa, mentora lub coacha i pozwól żeby Cię przeprowadzili przez ten proces. Dlaczego? Bo musisz sobie zadać nowe pytania. Nowe pytania  to nowe odpowiedzi. To zupełnie inne spojrzenie na wszystko, czego doświadczasz w życiu. Czytaj, chodź na szkolenia, nauka to nowa wiedza, nowe słowa, a nowe słowa to nowe myśli, nowe myśli to nowe rozwiązania.

A czy nie o nowe rozwiązania Ci chodzi? Skoro jesteś na mojej platformie, to na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że czas na zbudowanie autentycznej wersji siebie.

PODSUMOWUJĄC:

  • budowanie marki osobistej wymaga czasu i strategii,
  • aby stać się w pełni sobą, odpowiedz sobie na pytanie kim naprawdę jesteś,
  • nie podziwiaj innych za to, że potrafią żyć własnym życiem, po prostu też tak żyj,
  • nie szukaj ideału, on nie istnieje,
  • znajdź mentora, coacha lub psychologa i pozwól się poprowadzić przez proces zmiany.

Twoje życie jest w Twoich rękach!

Masterclass zbuduj wizerunek z Małgo Kotlonek

WYBIERZ SZKOLENIE DLA SIEBIE

Chcesz ze mną pracować?

Chciałabym w pierwszej kolejności poznać Twoje potrzeby i doradzić, czy jest to idealny program dla Ciebie na ten moment. Moje programy są rozwojowe zarówno dla właściciela marki, jak i dla jego biznesu. Jednak pamiętaj, że bez Twojego zaangażowania nic się nie wydarzy. Zostaw mi swój adres mailowy i wypełnij ankietę. Skontaktuję się z Tobą.